Stanislav Novotný se ptá Ivo Budila co se opravdu ve společnosti děje
Stanislav Novotný (předseda Asociace nezávislých médií)
Dobrý den, vážení diváci, vítám vás u pořadu, O čem se mlčí. AdHackers, Newton média, STEM Mark publikovali 22. 6. studii, sociálně rezonance, a to na základě analýzy klasických sociálních médií, ale navíc doplnili kvantitativním průzkumem. Analýza pokrývá období od února 20 do února 21. Omezení pohybu občanů, služeb, Svoboda slova, vládní opoziční euro unijní podpora cenzuře nenormální vztahům. Likvidaci našeho tradičního způsobu života. Hlavně fatální propad ekonomiky, která se dostává do stavu, ze kterého nebude v dohledné době návratu. Enormní zadlužení státu je garantovaná média vůbec nereflektují. Občané reagují a výzkumníci jim naslouchají, takže pojďme se soustředit na českou realitu, ale nezapomeňme na kontext minimálně euroamerický. Je to stále prof. Ivo budil výrazný český antropolog a spisovatel, takže člověk, který všemi možnými způsoby je schopen reflektovat skutečnost, jo, překvapilo něco na průzkum, který se dostal do vlastních rukou a vlastním okem prozkoumal. Upozornil, že ten průzkum není cinknutí opravdu, protože je objednán za soukromé zdroje a je objevem pro to, abychom věděli, co se opravdu ve společnosti děje. Není objednám pro to, abychom manipulovali veřejností.
Ivo Budil (antropolog a spisovatel)
Děkuji, tak ukazuje se, že česká populace, že česká společnost se příliš neliší od ostatních evropských národů evropských populací, respektive prožívá své krátkodobější obavy, které vyplývají ze současné krizové situace tzn. starost o zdraví o životní úroveň ekonomické obavy o životní styl s osvobodit, na které o, které, na, které byli zvyklí a podobně, ale zároveň se stejně jako v jiných evropských národech do nich promítají obavy dlouhodobější, tzn. obavy, které vyplývají vůbec historické a civilizační situaci, ve které se nacházíme, že v sedmnáctém osmnáctém století novodobá západní civilizace západní společnost byla postavena na určitých hodnotách morálních ekonomických politických, které umožnily překonat její ostatní euroasijské rivaly Čínu, Indii, Persii, osmanskou říši a podobně a nastoupit cestu bezprecedentního pokroku v zásadě dosáhnout největší míry svobody blahobytu prosperity jako lidská civilizace jako lidstvo, kdy poznal a momentálně na Prahu jedenadvacátého století se tyto hodnoty dostávají do krize. Tyto hodnoty jsou zpochybňovány tyto hodnoty jsou relativizování.
Stanislav Novotný (předseda Asociace nezávislých médií)
No, občas se právě bojí o to svobodu. Tzn. dostáváme na tu křižovatku, kdyby občané měli říct dost, že dále si tu svobodu nebudeme nechávat destruovat.
Ivo Budil (antropolog a spisovatel)
Takhle už myslitelé začátkem osmnáctého století, jako byl John Batista Ricco Monte Ski nebo Voltaire poukazovali právě na to, že západní společnost se liší výrazně liší od jiných třeba i tehdy rozvinutějších civilizací právě velkým důrazem na svobodu často spojovali s určitým optimistickým očekáváním budoucnosti, pokud jsme svobodní, jsme pány své budoucnosti a budoucnosti spojujeme tam nejvyšší nejlepší očekávání.
Stanislav Novotný (předseda Asociace nezávislých médií)
Je naděje podle toho průzkumu nějaká, že se lidé vzepřou, že se pokusí znovu si vzít svobodu zpátky nebo je to v podstatě fatální proces.
Ivo Budil (antropolog a spisovatel)
Jsme politický národ žijeme stále v demokracii. Tzn. v pravidelných intervalech máme možnost veřejně demonstrovat svoji politickou vůli a svoji touhu po svobodě.
Stanislav Novotný (předseda Asociace nezávislých médií)
Ivo děkuji srdečně na viděnou na slyšenou v příštích relacích pořadu o čem jsem mlčí.